2014. október 23. csütörtök | 43. HÉT | 296. NAP | 21:14 | GYÖNGYI, GYÖNGYVÉR

Pontot szerzett Dudás Miklós

2012. augusztus 11. | 11:29
Dudás Miklós a hatodik, azaz pontszerző helyen végzett a szombati nyolcas döntőben a kajak egyesek 200 méteres számában a londoni olimpián.

Az ifjúsági világbajnok, 21 éves versenyző már a pénteki előcsatározások során is rendkívül bátran lapátolt, elő- és középfutamában is harmadik lett, s többek között olyan riválisokat utasított maga mögé, mint az aktuális világbajnok lengyel Piotr Siemionowski (ő végül be sem került a fináléba) és a szám korábbi egyeduralkodója, a német Ronald Rauhe.

A Bomba Angyalföldi VSE fiatal kajakosa előzetesen a döntőbe jutást, illetve a pontszerzést célozta meg, pénteki produkciója után azonban "megjött az étvágya", s azt mondta: mindent beleadva megpróbál dobogóra kerülni.

A fináléban aztán jól rajtolt, tartotta a lépést a legjobbakkal, de a harmadik helyre nem tudott odaérni: szoros befutó után hatodik lett. A győzelmet - a hazai közönség nagy örömére - a brit Ed McKeever szerezte meg.

Az 1000 méteren címvédőként hatodikként záró kenus Vajda Attila a B döntőben szállt vízre 200-on, s ott a harmadik helyen ért célba, azaz összesítésben 11. lett.

A 29 éves, szegedi versenyző 1000 méteres menőként nehezen alkalmazkodott a sprinttávhoz, a 200 nem igazán az ő száma, nem is készült rá külön.

Dudás Miklós:
"Maximálisan elégedett vagyok, hiszen 21 évesen, életem első olimpiáján pontszerző lehettem. Abszolút nem zavart az erős szembeszél. Viszonylag nagy testűnek és nehéznek számítok, és ez kedvező a nagy szélben. A rajtom is nagyon jól sikerült, és köszönet a pszichológusomnak, akivel nagyon sokat beszélgettünk erről. Itt az olimpián pedig végig jól rajtoltam. A pénteki futamban még jobban mentem, és azt reméltem titokban, hogy szerencsével még a dobogót is elérhetem. Sokat tudok fejlődni még, és hiszem, hogy a riói olimpián már az aranyéremért harcolhatok. A következő négy évemet erre teszem fel. Nagyon jó érzés volt, hogy ilyen sok magyar szurkoló látogatott ki, még a hideg is kirázott a bemutatáskor, és remélem, tudtam nekik egy kis örömet szerezni a hatodik helyemmel."

Vajda Attila:
"Nagyon örülök a B-döntős harmadik helynek, hiszen nem ez a legerősebb számom, és így is sikerült több neves riválist megelőznöm. Jó volt a rajtom, jól bírtam erővel. Iszonyú jó érzés volt ennyi magyar szurkoló előtt szerepelni, köszönöm nekik, hogy bíztattak. Az összesítésbeli 11. helyem nem rossz, megérzésem szerint nem minden magyar sprinter tudta volna ezt megcsinálni."