2014. december 18. csütörtök | 51. HÉT | 352. NAP | 21:57 | AUGUSZTA, ÁGOSTA

Továbbjutottunk! Negyeddöntős a magyar férfi vízilabda-válogatott

2012. augusztus 04. | 20:45
A címvédő magyar válogatott 17-6-ra legyőzte a házigazda brit csapatot a londoni olimpia férfi vízilabdatornájának szombati, negyedik fordulójában, így az amerikaiak elleni, hétfői összecsapás eredményétől függetlenül bejutott a legjobb nyolc közé.

A britek a rendező jogán indulhattak az ötkarikás tornán, s nem tartoznak a sportág élmezőnyéhez. Ezzel együtt komolyan vették a szereplést, ezt mutatja többek között, hogy a felkészülés finisére szaktanácsadóként szerződtették Kásás Zoltánt, aki másodedzőként ezúttal is ott ült a kispadon.

Előzetesen ez a csoportmeccs ígérkezett a legkönnyebbnek Kemény Dénes tanítványai számára, akik a szerbektől és a montenegróiaktól elszenvedett vereséggel, valamint a románok elleni győzelemmel a hátuk mögött szálltak vízbe a nyeretlen hazaiakkal szemben. A siker biztosan negyeddöntőt ért.

Két Szécsi-védéssel indult a találkozó, majd a másik oldalon a csapatkapitány Biros nyitotta a gólok sorát. Kásás büntetőből megduplázta az előnyt, és miközben a lelátóról minden magyar támadásnál zúgott a "Ria-ria, Hungária!" és az "Itthon vagyunk!", Kiss Gergely is betalált távolról. Úgy tűnt, a magyarok leckét adnak vízilabdából a briteknek, hiszen a folytatásban azt is megmutatták, hogyan kell megúszás után (Biros) és emberelőnyből (Varga Dániel) a hálóba találni. Az első hazai gól 5-0 után született, de a szünetig Hosnyánszky lövésének köszönhetően tovább nőtt az előny (6-1).

A második nyolc perc elején Madaras volt eredményes létszámfölényes helyzetben, majd James szépített Varga Dániel kiállítása alatt. A nyolcadik magyar gól is Madaras nevéhez fűződött, de Vincentnek köszönhetően maradt az ötgólos különbség. Steinmetz is betalált, s mivel a másik oldalon ezúttal nem jött válasz, Kásás lövésének köszönhetően tovább hízott a magyar előny. Parker távolról bevette Szécsi kapuját, a következő támadásnál pedig büntetőt ítéltek, amelyet Varga Tamás értékesített (11-4). A britek egy távoli ejtéssel szépítettek, majd kivédekeztek egy támadást, így a nagyszünetben 11-5-öt mutatott az eredményjelző. Ezt a negyedet "csak" 5-4-re nyerte Kemény Dénes gárdája.

A harmadik felvonás elején Kásás lőtt, s járt eredménnyel távolról, majd megúszás után a harmadik gólját szerző Madaras vette be Holland kapuját. A csereként beállt Nagy Viktor többször is védett, s mivel egy emberfórt kihasználva Szivós is feliratkozott góllövők közé, kilencgólosra nőtt a két csapat közötti különbség. Varga Dénes megúszása és gólja után meglett a "közte tíz is", s az utolsó játékrész előtt 15-5 volt az állás.

A zárónegyed a hazai csapatkapitány, Figes távoli bombájával indult, Kiss Gergely azonban nem maradt adós a válasszal. Előbb Kemény Dénes, majd kollégája, a román Cristian Iordache kért időt, de újabb gól sokáig nem akart esni, végül - az utolsó percben - Hosnyánszky törte meg a csendet, beállítva ezzel a végeredményt is.

Utolsó csoportmérkőzését hétfőn, 16:30-tól, az Egyesült Államok csapatával játssza az immár biztos negyeddöntős magyar válogatott.

Forrás: MTI   |   STOP